Hakkımızda

Hakkımızda

Geleceğin nesillerini ilkokuldan itibaren yetiştirmeye başlayan Çağın Koleji bu gerçeğin bilinciyle öğrencilerini '' öğrenen, yapan ve başaran profilli'' olarak yetiştirebilen ve herbir öğrencimizi bölgemizin ve ülkemizin kıymetli birer bireyi olması için eğitim ve öğretim faaliyetlerine bir çok içerik ve yayınla destek sunuyor.

Çağın Koleji ilkokul 1. sınıftan itibaren ezbere dayanmayan, öğrencilerin akademik yetenek ve becerilerinin doğru ve nitelikli düşünme yeteneklerinin geliştirilmesine yoğunlaştırılmış bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Çağın koleji her alanda donanımlı idarecileri ve bir sürü merhaleden geçirilerek seçilen bilgi ve teknolojik kapsamları olan seçkin öğretmen kadrosu ile diğer öğretim kurumlarından ayıran en temel özelliği ile eğitimde klasik yapıları yıkarak modern vizyoner yapıları hayata geçirmektedir.

2017 Yılında kurulan okulumuz 30 derslikli olup Bilgisayar Laboratuvarı, Fen Bilimleri Laboratuvarları, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Atölyesi, Kapalı Spor salonu, Drama Salonu, Sağlık Odası, Konferans Salonu, Kütüphane, Yemekhane, Basketbol sahası, Voleybol sahası, Tenis kortundan oluşmaktadır.
Okulumuzda Öğrenci Merkezli Eğitim (ÖME)  verilmektedir. ÖME’de öğrencinin sorumluluk ve bağımsızlığı, yaşam boyu öğrenme, öz değerlendirme, zaman yönetimi, öğrenme isteği, bilgiye erişim becerilerinde yardımcı olmayı hedefler. Öğrencinin Aktif Öğrenme içerisinde olduğu, Demokratik eğitim yaklaşımı benimsenmektedir.